• Arheološka dediščina
  Arheološka dediščina
 • Naravne znamenitosti
  Naravne znamenitosti
 • Naravne vrednote
  Naravne vrednote
 • Sakralna dediščina
  Sakralna dediščina
 • Spomeniki NOB
  Spomeniki NOB
 • Stavbe
  Stavbe
 • Turistična ponudba
  Turistična ponudba
 • Zemljevid z označenimi lokacijami
  Zemljevid z označenimi lokacijami

Mesec junij je za društvo REVIVAS Škale zelo pester. Začeli smo ga z udeležbo na srečanju objezerskih krajev v Sevnici in Radečah, 1. 6., kjer smo imeli pet predstavnic. Tako kot ostala društva smo tudi mi prinesli s sabo plovilo za spust s splava po Savi. Naše je predstavljalo simbol potopljenega središča vasi Škale – Škalski hrib na kosu premoga (čisto pravega velenjskega lignita).

V sredo, 5. junija, smo pod brunarico pri gasilskem domu zadovoljni opazovali številne in nadvse zanimive starine, ki so jih udeleženci prinesli na delavnico konserviranja lesenih in kovinskih predmetov. Zadovoljni so bili tudi lastniki, saj so jih po dobrih dveh urah dela pod mentorstvom konservatorjev močno polepšane odnesli domov.

V soboto, 15. junija, smo sodelovali na srečanju turističnih društev iz Slovenije na Cankarjevi ulici v Velenju. Na stojnici smo se predstavili skupaj s KMETIJO KARNIČNIK. Obiskovalce smo seznanjali z minulimi in načrtovanimi dogodki ter jim podajali informacije o turistični ponudbi v naši KS, vmes pa so lahko poskusili tudi okusne suhomesne izdelke kmetije Karničnik ter pridobili informacije o njihovi ponudbi in o možnostih razvajanja v Kajži. Našo stojnico je obiskala tudi nasmejana kraljica jabolk.

V nedeljo, 16. junija, je Turistična zveza Velenje na Grilovi domačiji v Lipju organizirala Razstavo in degustacijo starih slovenskih jedi. Članice našega društva so pripravile ocvrto bezgovo cvetje in mlečne štruklje, na razstavi pa je bilo poleg teh mogoče videti res zanimive jedi. In vse so bile tudi zelo okusne, kar lahko potrdi kar lepo število Škalčanov, članov našega društva in drugih, ki se je udeležilo prireditve.

V ponedeljek, 17. 6., smo se udeležili še srečanja v Vili Bianci, ki sta ga v sklopu prireditev ob turističnem tednu organizirala Turistična zveza Velenje in TIC Velenje. Tema srečanja je bila »Izziv Velenja – sodelovanje v turizmu«.

Aktivni smo bili tudi pri prijavah na razpise: oddali smo vlogo na razpis LAS-društva za razvoj podeželja Šaleške doline, za izvedbo projekta ZA ŠPAS NA VAS, v katerem nameravamo sodelovati s kmetijo Karničnik iz Hrastovca in ekološko kmetijo Potočnik Poprask iz Skornega. Na razpis Ministrstva za kulturo pa smo skupaj s Festivalom Velenje prijavili razširjen projekt NA DILAH NAJDENO, NA OGLED POSTAVLJENO, v katerega smo vključili še nekaj društev in zavodov iz Šaleške doline. Če bomo s prijavama uspešni, nam dela ne bo kmalu zmanjkalo.
Sploh pa junija še ni konec...

1_sevnica_ekipa_revivas
1_sevnica_ekipa_revivas 1_sevnica_ekipa_revivas
2_na_poti_po_dolini_mirne_krme...
2_na_poti_po_dolini_mirne_krmelj 2_na_poti_po_dolini_mirne_krmelj
3_predstavitev_plovil_sodelujo...
3_predstavitev_plovil_sodelujocih_drustev 3_predstavitev_plovil_sodelujocih_drustev
4_nase_plovilo_na_splavu
4_nase_plovilo_na_splavu 4_nase_plovilo_na_splavu
5_je_zaplulo_po_savi
5_je_zaplulo_po_savi 5_je_zaplulo_po_savi
6_delavnica_mentor_spital
6_delavnica_mentor_spital 6_delavnica_mentor_spital
7_delavnica_mentor_svetina
7_delavnica_mentor_svetina 7_delavnica_mentor_svetina
8_delavnica
8_delavnica 8_delavnica
9_delavnica
9_delavnica 9_delavnica
10_delavnica
10_delavnica 10_delavnica
11_delavnica
11_delavnica 11_delavnica
12_predstavitev_cankarjeva_kme...
12_predstavitev_cankarjeva_kmetija_karnicnik 12_predstavitev_cankarjeva_kmetija_karnicnik
13_predstavitev_cankarjeva
13_predstavitev_cankarjeva 13_predstavitev_cankarjeva
14_predstavitev_cankarjeva_obi...
14_predstavitev_cankarjeva_obisk_kraljice_jabolk 14_predstavitev_cankarjeva_obisk_kraljice_jabolk
15_kraljica_jabolk_na_stojnici...
15_kraljica_jabolk_na_stojnici_revivas 15_kraljica_jabolk_na_stojnici_revivas
16_grilova_domacija
16_grilova_domacija 16_grilova_domacija
17_razstava_jedi
17_razstava_jedi 17_razstava_jedi
18_ogled_razstave
18_ogled_razstave 18_ogled_razstave
19_bezgovo_cvetje
19_bezgovo_cvetje 19_bezgovo_cvetje
20_mlecni_struklji
20_mlecni_struklji 20_mlecni_struklji
21_predstavitev_jedi
21_predstavitev_jedi 21_predstavitev_jedi
22_pokusina
22_pokusina 22_pokusina

Fotografije: Eva Kumer, Vera Pogačar, Marija Skrt in arhiv Turističnega društva Velenje

Во "играть игровые автоматы одиссей" всяком случае он никогда не был связан с подобными делами в прошлом.

Нет, задумчиво "скачать музыку с прослушиваниям" ответила она, мы их обезглавим; установите плаху внутри ловушки "поиграть в игры интересные" для привидений.

Оба мага "Чит на бессмертие скачать" обернулись в его сторону.

Проблема заключалась скорее в "Лепестки" понимании, что в таком случае потребуется также и "скачать самоучители французского языка" рассказать ей, откуда я родом, а, значит, рассказать ей, что я собой представляю, откуда "краткое содержание толстого детство никиты" я все это знаю.

Он не помнил, как "Секрет мгновенного исцеления. Квантовая синхронизация здоровья" дополз, но был уверен, что никто ему "замыкая круг песню скачать" не помог.

Но, с другой "Руки вверх лучший парень скачать бесплатно" стороны, я никогда прежде не отдавал бутылку своей работы врагу.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Za Prijavo / Registracijo morate omogočiti Piškotke v nasprotnem primeru ta ni mogoča. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh? .

Preveri direktivo o piškotkih.

Preprečili ste nalaganje piškotkov. Odločitev lahko prekličete.

Dovolili ste shranjevanje piškotkov na Vaš računalnik. Odločitev lahko prekličete.

Iskanje

Kontakt

Škale 85b, 3320 Velenje, Slovenija

info@revivas-skale.si

041-673-334

https://revivas-skale.si/